Záchovná stomatologie

Zubní kaz je nejčastější příčinou poškození zubních tkání. Poškozuje jednotlivé vrstvy tvrdých zubních tkání postupně a nezávisle na čase, pokud není tento proces léčen přichází na řadu možně komplikace a následky, kterými je průnik této infekce do zubní dřeně, skrze kořenové kanálky až k samotnému hrotu kořene zubu.

Rozsah poškození zubní tkáně určí bude-li tento defekt ošetřen pomocí zubní výplně či protetickým výrobkem.

V naší ordinaci zhotovujeme širokou škálu estetických výplní, které jsou barevně k nerozeznání od přirozené tkáně zubu, ale i velmi kvalitní amalgámové výplně (stříbrné barvy).

Pokud je poškození takového rozsahu, že již nelze zhotovit zubní výplň, přichází na řadu protetické řešení, to nabízí několik možností, které jsou závislé na počtu poškozených zubů a vaší estetické náročnosti na finální vzhled.

Ovšem nejdůležitější je odborné posouzení vhodnosti určitého typu tohoto řešení.

Snímací náhrady

  • částečná (parciální) protéza : možno zhotovit jednoduché provedení, které je ke zbývajícím zubům přichyceno pomocí spon (háčků), ale také komfortní a estetičtější provedení kdy jsou tyto tzv. háčky nahrazeny zásuvnými spoji
  • celková (totální) protéza: možnost výběru mezi standardní náhradou a odlehčenou, s transparentní patrovou částí

Fixní náhrady

  • korunka: nahrazuje přirozenou korunku u jednoho zubu
  • můstek: nahrazuje chybějící jeden či více zubů
Zeptejte se stomatologa

Zeptejte se našeho specialisty na kterékoliv otázky týkající se stomatologické problematiky nebo se podívejte do záložky dotazy a pojmy, kde najdete odpověď na Vaši otázku.